Ogrzewanie rynny elektrycznie
Podstawą jest przewód grzejny. Umieszcza się go we wnętrzu rynny czy rury spustowej. W momencie, kiedy decydujemy się na podgrzewane rynny dachowe to nie możemy zapomnieć o obowiązkowo potrzebnym ogrzewaniu w rurach spustowych. Wyjątkiem są rury spustowe, które zostały poprowadzone wewnątrz ogrzewania budynków. W takiej sytuacji ogrzewanie należy zamontować przy samym wlocie.
Ogrzewanie rur spustowych – elementy, jakie będą nam potrzebne
Po dobraniu przewodów grzejnych należy zwrócić uwagę na system mocowania. Sprawdzona metoda, na jaką warto postawić to system suchego montażu. Oparty jest on na systemowych uchwytach. W rynnach uchwyty mocuje się na rąbek rynny, a w rurach spustowych uchwyty mocuje się do łańcucha, który musi być cynkowany ogniowo. Takie uchwyty są dostępne do rynien jak i zarówno do rur spustowych.
Sterowanie, a ogrzewanie przeciwoblodzeniowe
Ostatni element, a zarazem bardzo istotny to dobór odpowiedniego sterowania. Wyróżniamy dwa rodzaje sterowania za pomocą pomiaru temperatury, a także wilgoci. Pierwsze rozwiązanie pod kątem ceny jest korzystniejsze, gdyż jest po prostu tańsze. Za to biorąc pod uwagę eksplantację to już nie koniecznie. Jednak co daje nam pomiar temperatury i wilgoci? System wyposażony we wspomniane funkcje da nam pewność, że cała instalacja załączy się, gdy zajdzie taka potrzeba. Czyli w momencie, kiedy mamy do czynienia z: opadem śniegu, deszczu, a także przy odpowiednio niskiej temperaturze.
Elektryczne ogrzewanie rynien za pomocą przewodów grzewczych
System grzewczy DEVI kompatybilny jest z prawie wszystkimi dachami. Jego skuteczność jest wysoka. Odpowiada no za likwidacje nagromadzonego śniegu i lodu tym samym zapewniając nas, że nasze rynny będą drożne, a dach nie ulegnie awarii. Kable grzejne od systemu DEVI najczęściej instaluje się wzdłuż krawędzi dachu oraz ewentualnie w miejscach, gdzie możliwe jest nagromadzenie się śniegu i lodu.
Ogrzewanie rynnowe, a system grzewczy DEVI?
Moc, jaka będzie nam potrzebna musi być dobrana w zależności od tego, z jakim rodzajem dachu mamy do czynienia. Dachy możemy podzielić na dwie grupy:
Dachy zimne – mają dobrze wykonaną izolacje, przez co w tym przypadku współczynnik przenikania ciepła jest niski. Gdy słońce zaczyna topić śnieg to na takim dachu pojawiają się sople.
Dachy ciepłe – mają słabą izolację, a znajdujący się na nich śnieg oraz lud topnieje w wyniku przenikania ciepła z wnętrza budynku. Powstała woda spływa w dół zamarzając przy krawędzi dachu.
Z sytuacją tak zwanych ciepłych dachów możemy spotkać się w momencie, gdy strych jest wykorzystywany w celach mieszkalnych. Interpretując całość możemy dojść do wniosku, że moc instalacji w przypadku dachów ciepłych powinna być wyższa niż w przypadku dachów zimnych. Zatem moc stosowanych kabli grzejnych powinna wynosić 15-25 W/m. Przykładowe systemy do ogrzewania rynien i rur spustowych: https://sklep.mikroenergetyka.com.pl/ogrzewanie-rynien-i-rur-spustowych